| Here4u a întrebat:

Ce ar trebui sa ascultam: creierul sau inima?

Răspuns Câştigător
| Swallow a răspuns:

Salut. Eu zic sa ne ascultam inima. Creierul ne pune sa judecam, sa vedem partile bune, rele, urmarile, ne face sa ne`ndoim de deciziile luate si multe altele. Pe cind inima nu te pune sa gindesti, ea te trage intr-o anume parte, nu pot explica in cuvinte, pentru ca e una cind simti asta si cind explici. Daca asculti inima e ca si cum te`ai asculta pe tine, pe cel dinautrul tau, pe tine adevaratul, e sa iti asculti intuitia. Dar fiecare cum gindesti. Bye` happy

20 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Pe amandoua, in egala masura.

| xlollypop a răspuns:

Inima:*

| MidnightLady a răspuns:

Horoscopul, ca astea doua ma baga numai in belele.

| PopStarInMyMind a răspuns:

Depinde de situatie...Cateodata trebuie sa ascultam si inima deoarece am putea sa regretam toata viata din cauza asta.

| Hikari a răspuns:

Buna.
Parerea mea este ca aceasta intrebare nu are un raspuns clar, practic este o intrebare fara raspuns (parerea mea ).

| Foxie2 a răspuns:

As. s-ul. what the potatoe? am pus prima intrebarea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să le asculți, inima, adică emoțiile îți dictează ce să faci. Creirul, adică rațiunea, este mititel în raport cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata creiereul, dar cateodata e bine sa iti urmezi inima, depinde de situatie.

| kamykaze88 a răspuns:

Ratiunea

| mafi5 a răspuns:

De multe ori iti folosesti creierul la probleme(de diferite feluri) dar ini este cea care te impinge spre lucruri noi de ex:prima dragoste!
Succes!

| Aurelian0709 a răspuns:

Câteodată amândouă trebuie ascultate.
Mintea pentru ca ea este principalul organ care ne ajuta toată viata.
Inima nu este organul cu, care sa gândim deoarece inima "iubește" și poate nu o face pentru cineva care merita.

Răspuns utilizator avertizat
| DyaLove a răspuns:

Depinde de situatie happy

| mihnulet a răspuns:

Inima

| didi2802 a răspuns:

Hmm.Depinde de situatie puppy dog eyes ...eu ascult de amandoua big grin, cu toate ca inima isi face prezenta simtita mai tare si de multe ori regret sad

| asdfghjklkjhgfdsa a răspuns:

Creierul, pentu ca inima cateodata face greseli foarte mari happy

| TinaDoll2022 a răspuns:

Acum depinde...eu zic sa-ti asculti creierul pentru ca el conduce totu', inima e miloasa si fragila si uneori nu lasa creierul sa spuna nimic (sper sa intelegi limba mea si ce spun pentru ca eu am stat in Mexic si acum nu mai vorbesc bine limba romana). Asculta-ti inima dupa cum ii dicteaza creierul

| Sasha2809 a răspuns:

Ca asculti sa creieru' iti trebuie inima. Ca doar ea ne ajuta sa traim, nu? :d
Funda?! happy

| OnYxXx a răspuns:

Daca te referi la sentimentele dragostei eu sunt de parere sa asculti Inima pentru ca ea vorbeste cand e vorba de dragoste...
Funda?

| GeorgianaKidd a răspuns:

Buna.Eu zic sa le asculti pe amandoua depinde de situatie!