| HoMiE a întrebat:

Ce aveti de gind sa faceti ca tara voastra sa aiba un viitor mai bun, decit in prezent?

6 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Nu stiu, nu sunt atat de atasata de Romania, drept pentru care o voi lasa pentru Anglia.

| shadovv a răspuns:

Educarea maselor este o prima faza. Eu incep cu TPU.

| Hassel a răspuns:

Eu învăţ istoria, pentru a învăţa să-mi respect şi să-mi cinstesc strămoşii.Am o ţară ânfundată în datorii, cu resursele vândute străinilor, dar pe care o iubesc atât de mult! De 1 Decembrie o să merg la Marşul Tinerilor(organizat de Clubul de istorie din oraşul meu) şi o să mă simt român, sărbătorind civilizat şi comemorându-i pe ostaşii morţi pe toate fronturile, pentru ca noi să putem vorbi, trăi şi simţi româneşte.Cei ce fură, îşi denigrează ţara şi strămoşii şi ne fac de râs prin străinătate nu sunt Români(sunt, în cel mai bun caz, rromânilaughing)
După ce o să-mi termin studiile, o să-mi pornesc o mică afacere(în apicultură), pe care o să o practic în paralel cu slujba de profesor de istorie(ştiu, profii au salarii mici, dar prefer suferinţa materială decât suferinţa spirituală), cultivând naţionalismul(poate termenul pare extremist, dar nu este) în sufletele elevilor mei.
Poate este puţin, poate suficient, poate chiar exagerez... cert este că voi încerca din răsputeri să ajut la crearea unei Românii mai bune, mai frumoase, mai cinstite.

| RazzyFUnik a răspuns:

Intrebarea e ironica big grin
sa plecam din ea sa ii lasam pe Base si ai lui sa plateasca datoriile de peste 100 mld € facute chiar de ei in numele nostru

| negru30 a răspuns:

Viitor?

| soupflood123 a răspuns:

Eu nu am ce sa fac, fiindca nu-s eu ala cu bani si influenta.