| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte citita in copilarie/ adolescenta te-a marcat si ce anume te-a impresionat la ea?

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Mie imi placeau foarte mult basmele cand eram micuta! cred ca nu a existat o carte cu basme in biblioteca pe care eu sa nu o citesc!
Imi placea sa le citesc,chiar daca eram micuta,simteam ca imi dau asa o stare placuta, cititnd acolo numai cu printi si printese si finaluri fericite, am vazut viata mai roz de micutabig grin

| sabin89 a răspuns:

Mie mi-a placut Contele de Monte Cristo. Nu stiu ce sa spun ca m-a impresionat. Totul.

| Konata a răspuns:

Buna, eu cand eram mai mica citeam foarte multe basme, dar, de curand, am citit o carte care mi-a placut si m-a impresionat foarte mult:Elevul Dima dintr-a sapteahappy
Ti-o recomand sa o citesti daca n-ai facut-o dejatongue

| morningstar a răspuns (pentru Konata):

Nu am citit-o inca, cred ca e interesanta. Cand o sa am ocazia sa o gasesc, o sa o citesc.

| PinkPanter a răspuns:

Pana acum mi-a palcut cel mai mult LALEAUA NEGRA-A. Dumas.M-a impresionat cum dragostea lui Cornelius si a Rosei au invins orice obstacol, iar Cornelius, impreuna cu ajutorul Rosei au creeat laleaua neagra!