| arysa a întrebat:

Ce carti asemanatoare cu "Domnisoara Christina" de Mircea Eliade cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| Aerosmith a răspuns:

Am citit Domnisoara Christina si inca mai simt un fior in tot corpul. Incearca tot de Mircea Eliade - Noapte de sanziene ( in caz ca nu ai citit-o)

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai cam toata proza fantastica a lui Eliade. In plus, Creanga de Aur a lui Sadoveanu, nuvelele lui Vasile Voiculescu, cateva nuvele de Agarbiceanu, cateva nuvele de Caragiale (Kir Ianulea, de exemplu).

| Monique_3125 a răspuns:

"Hamlet"-William Shakespearelove struckhappy