| Natassha a întrebat:

Ce CARTI ati citit in vacanta?

Răspuns Câştigător
| Demoiselle a răspuns:

Bunahappy
Crima si pedeapsa de Dovstoievski
Cismigiu and Company de Grigore Bajenaru
o carte in franceza, o mini-biografie despre Marie Curie
Iar acum m-as apuca de La haine c`est la mort, l`amour c`est la vie de Simmel dar mi-e ca nu o sa o termin decat in vacanta de vara, pentru ca intram acum in sesiunea 5 teze si nu o sa am timp sa citesc nimic.
Dar tu? Imi recomanzi ceva interesant? pentru la vara biensurhee hee

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cartea naturii, fiindca am stat in casuta mea de la tara. Am citit acolo ca lalelele albe infloresc primele, ca liliacul mai are putin si infloreste, ca petatele florilor de cais aflate in perioada scuturarii fac parte, asternute pe pamant, din hrana gainilor pentru care par a fi o delicatesa, ca primavara ii face pe catei mai zburdalnici de parca ar intelege ce e un echinoctiu, precum si multe alte lucruri interesante. Dupa cum vezi, am avut mult de citit in vacanta asta!

| xibalba a răspuns:

Am citit jumatate din ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi.

| viatadecacatt a răspuns:

Niciuna?happy

| Monique_3125 a răspuns:

Buna! Nu prea am citit...am fost plecata la olimpiada...happy

| GabiCh93 a răspuns:

Sincer-niciunalaughing

| Anonim21321 a răspuns:

Eu am citit "Rapit de pirati", de si.l.stevenson
E interesanta chiar palpitanta, inceputul e plictisitor dar odata cu cap 3 incepe aventurawinking. ti-o recomand si tie

| ruxybelle a răspuns:

Niciunahee hee

| heartgrenade a răspuns:

Cronicile Wardstrone

| dodat a răspuns:

Cismigiu et Comp, ft tare:X
Ucigasul ABC, le fel:X

| woody_9489 a răspuns:

Panza de paianjen - Cella Serghi
Pe drumuri de munte - Calistrat Hogas
si am inceput primul volum din Gossip Girl :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...eu am citit :
-cele 7 volume harry potter de si.ca rowling
-cele 4 volume din twilight de stephenie mayer
-primul volum din gossip girl
sper ca te-am ajutatwinkingwinking

| notorious a răspuns:

Deci pe cuvantul meu de onoare eu am am citit o carte in toata viata desi eram intre primii 10 in scoala! laughing)))))))))) jaaaaaaaaaaaaaa