| saady a întrebat:

Ce carti recomandati pentru imbogatirea culturii generale sau carti care intr-adevar merita citite?

4 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Paulo Coelho :
ALchimistul
Unsprezece Minute
VRajitoarea Din Portabelo
Pe astea le-am citit eu, sunt extraordinare.

| Cameliapantiru a răspuns:

Nu stiu ce ai citit pana acum, dar iti recomand "Mizerabilii"-Victor Hugo,"Portretul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde, romanele lui Dostoievski("Idiotul", "Crima si pedeapsa', "Fratii Karamazov", "Adolescentul" etc) sau trilogia lui Henryk Sienkiewicz "Prin foc si sabie", "Potopul', "Pan Wolodjovski". O zi faina!

| Stares a răspuns:

Winnetou de Karl May, Sherlock Holmes de Sir Arthur Conan Doyle, Cei trei muschetari de Alexandre Dumas, Dupa 20 de ani de Alexandre Dumas, Contele de monte Cristo de Alexandre dumas.Multe carti sunt drumoase si interesante tot ce-ti trebuie este darul de a nu critica o carte dupa titlu sau coperta. Uite aici un link de unde te mai poti orienta http://www.libris.ro/carti.Lectura placuta!

| Miruna2014 a răspuns:

Carti mari:
Robinson Crusoe, Ocolul Pamantului in 80 de zile, Moby Dick, Singur pr lume, Cei trei muschetari.