| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca ar putea pica la Evaluarea Nationala pentru clasa a VIII-a, la Subiectul I punctul B, Limba Romana (desigur)?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Genul epic cel mai probabil.

| tavi555 a răspuns:

Tot genul epic, liric si dramatic. Nu poti stii laughing)). Si eu sunt in clasa a VIII-a si cred ca va pica din lirc si ceva greu. Mejaj, semnificatia titlului...

| Anonimul5848 a răspuns:

Genul dramatic a fost dat la sesiunea speciala, pastelul a fost dat la simulare iar anul trecut s-a dat basmul. Deci, sunt sanse mici (dar posibile) ca aceste specii sa se dea la Evaluarea Nationala. Dar nu te culca p-o ureche, invata si aceste specii chiar daca au o sansa mai mica sa pice la examen.

Si eu sunt clasa a VIII-a si cred ca o sa pice gen epic sau liric. La genul liric cred ca ar pica doina iar la genul epic cred ca ar pica balada populara sau romanul.

Bafta la examen!

Răspuns utilizator avertizat