| anonim_4396 a întrebat:

Ce cuvinte adevărate sau inventate pot fi formate de la cuvăntul Geografie?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

A, e, ai, ie, fa, fi, fie, fir, far, rag, rai, aer, gari, goi, oi, rafie, fier, ora, orga, rage, fragi, Geo, geografi, geograf, graf, RO.
Mai vrei?
happy happy happy

| FlorinPopa a răspuns (pentru cristi202):

Sigur, mulțumesc!

| cristi202 a răspuns (pentru FlorinPopa):

Goga, George, grof, ger, rog, for, fora, grai, gafe, fire, firea, rea, ea, ei, ar, ari, are, ARO,... Hai ca am ramas surprins si eu de cate am gasit. happy

| FlorinPopa a răspuns (pentru cristi202):

Nu știu pe care aș putea să le pun ca titlu al unei cărți.

| cristi202 a răspuns (pentru FlorinPopa):

Ce carte? Despre ce vrei sa scrii?

| FlorinPopa a răspuns (pentru cristi202):

Cartea este deja scrisă si are o mulțime de proiecte și prezentări geografice (fizice, umane si matematice).

| cristi202 a răspuns (pentru FlorinPopa):

Nu înteleg cum de vrei să pui titlul dintr-un cuvint din "geografie".

| IIIshaneIII a răspuns:

Geogravarza
Geopolitic
Geodidactic
Geologic
etc