| anonim_4396 a întrebat:

Ce e genul epic? Ce e genul liric? Proza? Cum se face un comentariu pe o poveste, o poezie?

4 răspunsuri:
| Skypee a răspuns:

Genul epic este povestea, textele in proza(proza este scrierea unui text normal ca si o poveste, iar opusul prozei este versul). Genul epic este poezia, textele in versuri.Comentariul il faci abia dupa ce citesti textul primit si o sa zici ce gen este, si figuri de stil si il descrii ce se intampla. Daca mai ai nelamuriri intreaba-ma.

| anonim_4396 explică (pentru Skypee):

Nu mi-ai raspuns la toata intrebarea

| Skypee a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai zi ce am omis, intreaba-ma ca iti raspund daca stiu. happy

| McJo a răspuns:

Genul epic este reprezentat de povesti in mare parte romane etc. in care sunt prezentate actiuni. Genul liric este reprezentat de descrieri de peisaje in mare parte. Genul liric se intalneste mai ales la poezii. Iar comentariile poti sa le faci cu textul argumentativ e cel mai usor happy