| DoubleL a întrebat:

Ce e mai bine, ca student, sa stai la camin sau in chirie?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Parerea mea in chirie... cred ca e cel mai bine crede-ma.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Cum te simti tu mai bine dar iti spun in camin sunt mai multe pers de varsta ta, mai mici, mai mari.
Pe cand in chirie esti tu cu inca cateva persoane sau singur, depinde...
Eu zic ca in camin este mai bine pentru ca ai posibilitatea sa-ti faci prieteni noi si sa cunosti orasul respectiv.
Daca nu-ti place te poti schimba de la camin in chirie.
Acum depinde de tine ce vrei sa faci.
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in chirie, dar este evident mai scump. Mie nu mi-a placut la caminele din Leu sau Regie in Bucuresti. Dar am stat pentru ca eram scutit de plata, avand parinte cadru didactic.

| ceaiuldetei a răspuns:

La cămin e distracție mare, dar nu ești niciodată singur, în sensul că îți lipsește partea aia când vrei să fii singur.

Dacă stai în chirie și ai camera ta, e altfel. Dacă vrei distracție, te duci la cămin.

Cel mai bine să te simți bine oriunde ai fi, doar că asta nu se întâmplă întotdeauna.

| Raduscu a răspuns:

Șefule. Vrei sa inveti caută-ti chirie.
Vrei sa simți viata de student si sa te distrezi pana vezi cai verzi pe pereti mergi la cămin. Aici sa inveti e foarte greu ca flacaii ii dau cu balu pana-n zori.
Clar ca buna ziua. Succes!