| AlexandraNGE a întrebat:

Ce etape trebuie să parcurg pentru a mă înscrie și participa la examenul de titularizare din această vară?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Caută pe site-ul ministerului metodologia și calendarul mișcării personalului didactic pentru 2024-2025, descarcă documentul și citește cu atenție partea referitoare la titularizare. Caută pe net și programa după care trebuie să înveți.

Un sfat personal. Fugi de învățământ. Am ajuns ca după 28 de ani de muncă pe ogorul școlii românești să-mi fie zilnic greață de locul în care mă duc. Nu glumesc.

| AlexandraNGE explică (pentru gabicoo):

Mulțumesc pentru răspuns! Din păcate, m-am pregătit prea mult pentru a o da înapoi acum, fără măcar să încerc.

| Issioanameli a răspuns (pentru gabicoo):

Buna! Nu ne cunoastem, suntem in etape diferite atat profesional cat si de varsta, insa consider ca iti poti face meseria cu drag chiar si cu trecerea timpului, nu doar cu "greata". Depinde de foarte multe aspecte. dar cred ca nu ar trebui descurajata domnisoara. Fiecare incearca si afla daca i se potriveste sau nu! (Nu luati raspunsul meu ca unul defensiv, a fost mai mult o incurajare pentru persoana care a postat intrebarea!)