| gomgam a întrebat:

Ce expresii de toamna stiti?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Mă provoci? rolling on the floor
Avand in vedere ca am participat la o gramada de olimpiade de limba romana, imi vin multe in minte.
Cele mai uzuale (mai ales cand eram mai tanara) erau "Cu mantia ei ruginita, toamna pune stapanire pe oras(sau tara) ".Asa incepeau toate compunerile mele laughing
Sau "Toamna, a treia fiica a anului vine in fata sa-si zica povestea".

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cad frunzele...
Si e si ziua mea big grin

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stii multe expresii despre toamnă rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Daca as vorbi cu sufletul acum as scrie pagini big grin
Imi place toama pentru ca atunci se termina totul si in acelasi timp este un nou inceput.
Dar ia sa te aud pe tinebatting eyelashes

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

O... Imi place aia cu a treia fiica. big grin

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sincer,asta am inventat-o acum laughing
Stiam ca era ceva cu a treia fiica, dar nu-mi aminteam continuarea.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Dea stea faci? laughing

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stiu ca am o imaginatie de neexprimat. rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Fara limite happy

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Intr-un fel!

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mă provoci? rolling on the floor
Avand in vedere ca am participat la o gramada de olimpiade de limba romana, imi vin multe in minte.
Cele mai uzuale (mai ales cand eram mai tanara) erau "Cu mantia ei ruginita, toamna pune stapanire pe oras(sau tara) ".Asa incepeau toate compunerile mele laughing
Sau "Toamna, a treia fiica a anului vine in fata sa-si zica povestea".