| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci la profilul turism si alimentatie?

3 răspunsuri:
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
Am si eu in liceu profilul asta si din cate am auzit materiile de baza sunt astea:studiul calitatii produselor si serviciilor, igienii muncii, bazele restauratiei.Si in rest nu mai stiu.
Eu sunt la profil economic si in a9a am facut:contabilitate, studiu si organizarea unitatiilor economice.Acum am trecut a10a si mi-au dat carte de "Educatie antreprenoriala" si "Economia intreprinderii".
Si inca ceva: o sa faci 3 saptamana de practica la sf. Anului scolar[probabil in hoteluri, restaurante, etc.] + o saptamana in plus de scoalahappy
Noi asa am facut.Succes:*

Alte răspunsuri
| Razgaiatelor_Shefaa_1996 a răspuns:

Eu sunt la turism, intr-a 9 a faci bazele restauratiei, igiena practica la restaurante, hoteluri, depinde in ce te specializezi si multa gastronomie, mult succes.