| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate ar fi buna si ce profil ar fi bun pentru un baiat timid, necomunicativ si linistit? Parintii ma obliga sa fac armata sau sa dau la politie dar mie nu prea imi place. As vrea ceva in Informatica dar am auzit ca trebuie sa dau si fizica la examenul de admitere, iar la fizica sunt praf nu stiu absolut nimic si nici la matematica, in schimb la calculator ma pricep foarte bine. Va rog putin ajutor?

10 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Teologie

| ALGator a răspuns:

Informatica e cam altceva decat matematica si fizica. Cauta pe saitul facultatii care sunt conditiile de admitere, nu,, am auzit ca". La nevoie trimiti si un e-mail la secretariatul facultatii cu aceasta intrebare.
Succes!
P.S. Timiditatea si necomunicativitatea se corecteaza in timp daca iti bati capul

| aneliram a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau, de cat sa fac ceva care nu imi prea place, mai bine ma pregateam pentru admitere la mate-info pentru ca si aici si acolo tot trebuie sa inveti, dar, macar vei invata pentru ce iti place.

| iulianus111 a răspuns:

SRI

| doctorandus a răspuns (pentru iulianus111):

Corect, cartile cu James Bond au fost scrise de oameni care au lucrat in serviciile de informatii si au folosit/facut portretul unor colegi de-ai lor. In carti (spre deosebire de filme), Bond este un personaj timid si necomunicativ.

| ziftode a răspuns (pentru doctorandus):

Cine a zis ceva de Bond?
mai ales pentru un "copil timid"?!?

| doctorandus a răspuns (pentru ziftode):

Ideea era ca lucratorii din serviciile de informatii care au servit drept model pentru Bond erau ei insisi retrasi si timizi.

| iulianus111 a răspuns:

E normal sa fi timid cand esti adolescent dar nu trebuie sa devina o normalitatewinking Si informatia e putere cu cat o stiu cat mai putini... Alege ce vrei sa faci mai departe cu cap si gandeste-te ca nu toata viata o sa ramai la acelasi nivel

| Iorga_Medeea_1999 a răspuns:

Ca sa dai la facultatea de informatica dai admitere doar la info. Nu dai la mate sau fizica.

| doctorandus a răspuns (pentru Iorga_Medeea_1999):

Ai de neamul lui, fara matematica si fizica nu trece anul. Asta dupa ce intra la ea.