| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate sa aleg daca sunt la profil filologie

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti sa faci orice facultate. Vei fi totusi mai avantajata la specializarile de la litere, limbi straine, filosofie, jurnalism, poate chiar psihologie. Liceul nu conteaza foarte mult intrucat la facultate se incepe cu bazele de care ai nevoie. Si profesorii sunt mai buni decat cei de la liceu.

| death a răspuns:

Ca sa nu iti vina sa te impusti in timpul facultatii, orice are legatura cu materiile studiate intens in liceu. Litere, Jurnalism, Istorie, Geografie si, bineinteles, facultatile de la care iesi somer cu diploma: Marketing, Management, Drept.

| girl2 a răspuns:

Facultatea de litere.

| pisi dy a răspuns:

Orice. la unele dai examen, la altele intri cu concurs de dosare. si eu am facut profil umanist si am facut Facultate de Filologie, Medicina si acum fac Drept si un master la Psihologie.( fac medicina pentru ca asta mi-am dorit, filologia am facut-o ca a fost dorinta mamei, drept fac pentru mine)
te-ai lamurit? conteaza mai mult pentru ce ai tu afinitate, ce-ti doresti, nu ce liceu ai facut. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce vrei tu si ce iti doresti.asta este alegerea ta