| Denis19999 a întrebat:

Ce profil sa aleg dintre stiinte sociale si filologie? Sunt indecis.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cand alegi, gandeste-te la notele tale de pana acum ----acolo unde ai cele mai bune rezultate inseamna ca esti pe drumul cel bun, acolo trebuie sa aprofundezi!
Cat despe discipline si numarul de ore gasesti informatiile necesare in link:http://www.ziarulderoman.ro/65240/cum-sa-alegi-corect-profilul-la-liceu/

| Alexandraaa97 a răspuns:

Ambele sunt bune daca nu doresti sa dai bacul la mate insa daca ai inclinatii spre limbile straine te poti duce la filologie. Eu sunt la filologie si sunt multumita. Tu alegi, bafta!

| Denis19999 explică (pentru Alexandraaa97):

In clasa a X-a cate ore de psihologie se fac la filologie?

| Alexandraaa97 a răspuns:

Cand am fost a X-a am avut o ora de psihologie pe saptamana. Sa inteleg ca ai inclinatii mai mult spre psihologie. E bine si asa, poti alege pentru anul urmator (a XI-a) la optionale sociologia si vei avea in functie de cum vei alege 1-3 ore pe saptamana.

| AndreeRox a răspuns:

Merita sa alegi Filologie! Sectia de stiinte sociale e mai slaba, dar mno, daca iti place istoria, psihologia, geografia si astea du-te acolo. la filologie merg de obicei acele persoane carora le place romana si limbile straine, sau urasc matematica laughing Fundă?