| emylian92 a întrebat:

Ce facultate sa aleg?
Salutare, caut de ceva timp pe net insa nu gasesc nimic care sa mi se potriveasca.
Caut o facultate pe domeniul IT insa cu cat mai putina matematica daca se poate.
Aveti vreo idee?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista domeniu IT cu cat mai putina matematica.

Singurele facultati de IT sunt cele de informatica si cele de Automatica si Calculatoare si la ambele faci macar un an de matematica serioasa.

Nu exista programator care sa nu stie matematica.

Mai bine dai la arte si te faci webdesigner

| CMaria21 a răspuns:

In domeniul IT este Facultatea de Automatica si Calculatoare sau Facultatea de Informatica! Succes