| Caballero_Mircea_1991 a întrebat:

Salutare Tuturor! Aveti idee unde gasesc o lista cu postliceale fara Bac in Bucuresti? Sau daca se poate sa mi le enumerati pe toate? Va multumesc happy

6 răspunsuri:
| SisLalala a răspuns:

Buna!
ŞCOALA SANITARĂ "CAROL DAVILA"
Specializări: asistent medical generalist, asistent medical de balneofizio-kinetoterapie şi recuperare, asistent medical de farmacie.
Cursuri în două schimburi: dimineaţa: 8.00- 15.00 şi după-amiază: 15.00- 21.00.
Admiterea se face pe bază de test grilă.
Taxa anuală de şcolarizare: 2.500 de lei. Se oferă, prin concurs, 15 locuri fără taxă.

ŞCOALA POSTLICEALĂ "CRONOS"
Specializări: agent vamal şi finanţe-contabilitate (pentru meseria de asistent de gestiune).
Durata cursurilor: 2 ani, la finalul cărora se susţine un examen de absolvire.
Cursurile sunt programate după-amiaza.
Taxa anuală de şcolarizare: 1.600 de lei. Se acordă reducere de 200 de lei pentru elevii care au absolvit Liceul "Cronos".
ARTĂ TEATRALĂ ŞI CINEMATOGRAFICĂ
Specializări: asistent producător film-tv, editor imagine film-TV, operator sunet, cameraman- fotoreporter, tehnician iluminare- filmare.
Durata cursurilor: 2 ani.
Admitere: nota la Bac (media anilor de liceu pentru cei care nu au luat Bac-ul), interviu şi portofoliu cu cel puţin o lucrare media (video, audio, mixaje). Poate fi realizată şi cu telefonul.
Taxa anuală: 1.400 de euro.
ŞCOALA "FORMATEMP"
Specializări: agent vamal (doi ani), asistent medical generalist (trei ani), asistent medical de farmacie (trei ani), proiectact restaurări şi reparaţii clădiri (doi ani).
Practica de specialitate pentru cei care se pregătesc pentru meseria de asistenţi medicali se face la Spitalul Universitar. Viitorii agenţi vamali fac practica la Vama Otopeni.
Taxa anuală: 1.500 de lei.

Citiţi mai mult: Şcolile care te primesc fără Bacalaureat > EVZ.ro http://www.evz.ro/......91398.html
EVZ.ro Bafta! Funda?;;)

| Caballero_Mircea_1991 explică (pentru SisLalala):

Astea-s toate?

| SisLalala a răspuns (pentru Caballero_Mircea_1991):

Din cate stiu eu, da!

| Caballero_Mircea_1991 explică (pentru SisLalala):

Multumesc happy

| SisLalala a răspuns (pentru Caballero_Mircea_1991):

N-ai pentru ce. happy Funda?batting eyelashes

| Caballero_Mircea_1991 explică (pentru SisLalala):

Daca vii cu ceva mai concret... Ca ma gandesc ca ar trebui sa fie o lista mai mare cu postliceale in Buc fara Bac. Daca vii cu ceva mai concret iti dau si funda asta de care ma tot intrebi tu.