| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati din Romania elibereaza la finalul studiilor diplome recunoscute in UE?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Prima a fost facultatea de medicina vetrinara.

| Brigitta a răspuns:

Prima din Romania a fost universitatea mea, Universitatea Babes-Bolyai (cu cele 21 de facultati). Si asta datorita rectorului nostru, Marga, care a fost ministrul educatiei din 97 pana-n 2000. (afaceri, desigur)
Acuma sunt si altele. Eu stiu de Facultatea de Stomatologie din Iasi, Universitatea Tehnica-Cluj. Astea le stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu, niciuna inca.