| AnonymousMLG a întrebat:

Ce-i ala "Codul Civil"?

4 răspunsuri:
| BIoody a răspuns:

Codul civil este un act normativ care cuprinde cele mai importante reglementări referitoare la raporturile dintre persoanele fizice și juridice private, inclusiv statul, atunci când acesta participă la raporturi juridice în calitate de persoană privată. Numeroase țări ale lumii au un cod civil.

| Ruptura a răspuns (pentru BIoody):

Data viitoare spune si de unde ai luat asta.

| BIoody a răspuns (pentru Ruptura):

Nu vr big grin devil

| Ruptura a răspuns:

Codul civil este un act normativ care cuprinde cele mai importante reglementări referitoare la raporturile dintre persoanele fizice și juridice private, inclusiv statul, atunci când acesta participă la raporturi juridice în calitate de persoană privată. Numeroase țări ale lumii au un cod civil.
Wikipedia.
Era asa greu sa dai un search?