| AvalohAlyn a întrebat:

Ce imi puteti spune despre Facultatea de Teologie Sociala(Asistenta Sociala)?
Ce materii se fac? Cum e admiterea in general?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

Am o prietena care e la asistenta sociala si mi-a spus ca ar face facultatea asta de 10 ori, atat ii e de draga. Acum depinde si cat esti de dispus sa ajuti.
Cred ca mi-a spus ca se face ceva psihologie, daca mergi la teologie se poate sa faci si teologie, si cam atat stiu. Nu e foarte grea, precum alte facultati.

4 răspunsuri:
| lety93 a răspuns:

La asistență socială o să cam faci așa:
elemente generale de psihologie, sociologie, psihopatologie, psihologie socială, elemente de drept, o limba straină. Pe lângă acestea, se mai fac materii legate de sistemul de asistentă socială, consiliere, supervizare, programele de asistentă sociala. Cel mai bine ii să cauti programul de studii al facultatii unde vrei să mergi si asa o sa iti faci o idee.
Poate te ajută: https://welovesocialwork.wordpress.com/......a-sociala/

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

... habar nu am, insa poti cauta pe Brainly

| Cristinel178999909531 a răspuns:

La teologie se face:
- muzica liniara
-chimie
-romana
-latina
-si studiere ambele testamente
-se mai fac niste ciudatenii care sunt fffff interesante

| 熊Panda熊 a răspuns (pentru Cristinel178999909531):

Chiar se face chimie la teologie? La ce te ajuta?