| DianaArr a întrebat:

Ce inseamna :
1) imagine poetica
2)orientare tematica
3)imaginar poetic
4)incipit
5)relatii de opozitie si de simetrie
6)motiv poetic
7)laitmotiv
8)elemente de prozodie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului. (Mai multe informatii despre ce se accepta si ce nu pe TPU)

Nerespectarea regulilor minimale de functionare a TPU.ro poate duce la stergerea conturilor.

| Robin0744 a răspuns:

Găsiți în dexonline.ro toți acești termeni, e foarte simplu. Definițiile primite aici pot fi aproximative.

| DianaArr explică:

Te am pus sa mi rezolvi ceva? Am intrebat doar ce inseamna chestiile alea pentru ca nu stiu