Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2802361intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
26 Noi
SATI 307.216AFISARI
167.076VIZITE
150.746V. UNICI
10 Decembrie 2010
oOoLadyMoOo intreaba:

Ce inseamna " a face liceul la seral "?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 11 Decembrie 2010 18:32
    kongeriket a răspuns:
    Ce-a spus Biby şi Razvan90 se cheamă "a face liceul la FR (frecvenţă redusă).
    Seralul înseamnă un număr mai mic de ore (maxim 5 pe zi) iar ora de 45 sau chiar 40 de minute. Tototdată, la seral cursurile încep de obicei după ora 16:00, astfel dând posibilitatea elevilor să şi muncească în acelaşi timp. De regulă la aceste clase elevii au peste 20 de ani.
    Totuşi, am avut o vecină care a făcut liceul la această formă de învăţământ având vârsta normală de încadrare "la zi". Din simplul motiv că şi muncea ca să aibă bani de facultate.
    Şi ie-te că acuş devine notar cu acte în regulă (mai are un an şi termină facultatea).
    Salut.
    11 Septembrie 2013 20:36
    Şofer a răspuns (pentru kongeriket):
    Ia intreab-o cum a fost greu usor? Am auzit ca seralu e mai flexibil nu e asa complicat ca liceul de dimineata.
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 10 Decembrie 2010 23:06
    Parker a răspuns:
    Tinerii care au implinit deja 18 ani, dar au absolvit doar opt clase, pot sa continue studiile la liceu sau grupuri scolare, numai la cursuri serale sau cu frecventa redusa.
    Sursa : www.calificativ.ro
  • 10 Decembrie 2010 23:03
    TJohannaB a răspuns:
    Adica a face liceu numai sambata si duminica.
  • 10 Decembrie 2010 23:10
    larysa_4174 a răspuns:
    La seral se duc cei ce au renuntat la liceu si au revenit dupa ceva ani.se poate face doar sambata si duminica ore sau cateva saptamani pe semestru sau normal depinde de liceu...de fapt pot sa mearga oricine dar daca ai invatat cat de cat bine nu cred ca vrei sa mergi la seral
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 11 Decembrie 2010 02:16
    Raspuns anonim:
    Ba nu inseamna sa faci orele seara
  • 10 Decembrie 2010 23:05
    Razvan90 a răspuns:
    Adica i-l face la distanta. 3 saptamani pe semestru...depinde de scoala la care faci