| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna"Apa trece, pietrele raman?"

Răspuns Câştigător
| mihaelapisica a răspuns:

Expresia acesta vrea sa evidntieze ca pietrele au o rezistenta mult mai mare decat fluxul apei, iar de aceea se spune ca intotdeauna apa va merge si pietrele nu se vor misca din loc.
Am raspuns prima te rog fundita?

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

De exemplu:daca cineva face o greseala, poate ca ceilalti il vor ierta, dar nu vor uita. Sper ca te-am ajutat!

| Alleychan a răspuns:

Ia o foaie.
Spune 10 lucruri urâte ce ţi s-au spus şi impătureşte foaia la fiecare cuvânt odată. După ce ai terminat. spune 20 de lucruri frumoase ce ţi s-au spus, şi la fiecare 2 desfă foaia odată. După ce ai terminat... observi că semnele acelea de când ai împăturit.au rămas. Acela e sufletul nostru...şi după cum vezi, nici dupa 20 de cuvinte frumoase, nu s-au uitat cele urâte.

| BringMeTheHorizon a răspuns:

Daca faci ceva rau... timpul trece dar faptele tot raman

| Valentin_1025 a răspuns:

Am avut asa ceva la limba romana trebuia so komentam
eu am comparato cu viata noastra noi mergem inainte, pacatele raman! de aici e mai usor sa intelegi!happy