| DarkShina5566 a întrebat:

Ce inseamna copie adeverinta legalizata? Adica fac copie adeverintei si pe urma ce mai fac?

Răspuns Câştigător
| Osirius a răspuns:

Te duci cu copia la un birou notarial iar notarul iti pune o stampila smechera. Contracost evident.

4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

O duci la notar

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să mergi cu Adeverinţa ( în original + o Copie ) la un birou notarial pentru legalizare.

Vei plăti o taxă de legalizare şi notarul îţi va pune o ştampilă pe Copia ta.

Toate cele bune.

| SexyDucele a răspuns:

Si apoi te duci la un notar public sa o legalizezi.

| Treexen a răspuns:

Banuiesc ca iti trebuie pentru examenul de capacitate de intrre la liceu.Trebuie sa te duci la notar cu certificatul tau de nastere orginal, apoi iti face o copie dupa el si il stampileaza.