| Greere_Sonia_1997 a întrebat:

Ce inseamna cuvintele fanboy si elitist?
Dau funda:p

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Primul nu știu, dar pentru elitist poți căuta pe dexonline sau pe Google.Succes!

| LPCTSTR a răspuns:

"Fanboy" se referă la un fan înrăit al unui concept cum ar fi sportul, serialele, jocurile video (aici de foloseşte cel mai des), etc.
Un etilist este o persoană mai deosibită faţă de restul persoanelor dintr-un grup de persoane deosebite; practic, cu un "nivel mai mare" faţă de ceilalţi.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut.
Fanboy= un fan care urmareste un sport sau o persoana intr-un mod mai "exagerat"
Elitist=o persoana care sustine o anumita elita/echipa. Sper ca te-am ajutat.

| MinRaluca25 a răspuns (pentru Începătorul988):

Neapărat de sex masculin? Pentru ca am auzit si de termenul fangirl.

| Începătorul988 a răspuns (pentru MinRaluca25):

Fangirl inseamna fix ce inseamna fanboy, doar ca la sexul masculin.

| deadhoe a răspuns:

Fanboy e un baiat care e fan, face parte dintr-un fandom, si elitist e cineva care se crede superior prin inteligenta lui, statulul lui social, etc.

| serban57 a răspuns:

Fanboy-obsedat dupa ceva (de exemplu, un fanboy Apple, are plina casa de produse de la Apple, mai vechi sau mai noi)
Elitism- conceptie care sustine rolul determinant al elitei.