| Annitu a întrebat:

Ce liceu.(ce profil) trebuie` sa faci sa devii farmacista?thinking

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Oricum liceul nu conteaza...ca nu ajungi pe post nici dupa facultwinking oricum important e sa inveti chimie pentru a-ti fi mai usor la admitere la facult si in timpul facult de farmacie.

Oricum mai ai de mancat mamaliga laughing

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Este recomandat sa dai la sanitar ori la biologia-chimie (stiinte ale naturii) - real.

kratos
| kratos a răspuns:

Orice profil iti place tie ca apoi dai examen la facultatea de farmacie pentru a intra la facultate!

| BUBULINA a răspuns:

Nu neaparat fac
poti sa faci si o posliceala de asisstent farmacist 3 ani happy

liceul nu conteaza

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ai putea sa mergi la biologie-chimie happy

| cretz a răspuns:

Eu sunt la bio-chimie si am colegi care dau la farmacie. E mai bine sa intri la liceu la profilu asta ca ai o baza si stii cu ce se "mananca".

| NoMore a răspuns:

Poti face orice e "real". In primul rand Chimie-Biologie. Poti face si Mate-Info.
La Farmcie vei studia foarte multa chimie, biologie (botanica) si chiar matematica.

| lady_1122 a răspuns:

Profil....stiinte ale naturii adica chimie biologie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. a-ti fi mai usor... bio-chimie. Dar poti urma orice profil atat timp cat inveti chimiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru a îți fi mai ușor, profil de chimie - biologie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te faci farmacista poti sa intri la orice profil la liceu.Ca si eu vreau sa ma fac farmacista, asa ca nu te ingrijota, fi linistita.