| Dragos29 a întrebat:

Ce liceu trebuie sa urmez pentru a ajunje medic?
Va rog sa raspundeti doar daca stiti si sunteti siguri de raspuns!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este important profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Totusi, un profil de stiinte ale naturii (biologie-chimie) te poate ajuta in pregatirea pentru admitere.

| Dragos29 explică (pentru Ioandelasal):

Si ce licee de stiinte ale naturi sunt in bucresti sectorul 5?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Dragos29):

Si de unde vrei sa stiu eu, care stau in nordul tarii si sunt pensionar? Cauta pe internet liceele din sectorul 5 si la fiecare sunt indicate profilele.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU contează ce liceu/profil/specializare vei termina!
TREBUIE să ai Diplomă de BAC şi să dai admitere la Facultatea de Medicină :)

Aşa cum spunea şi @Ioandelasal, o specializare de "Ştiinţe ale Naturii" te ajută.

Vezi liceele cu această specializare la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.