| NuStiuCeNumeSaImiPun a întrebat:

Ce materi se adauga in clasa a 5-a?

Răspuns Câştigător
| Cali_8586 a răspuns:

Biologie,Tehnologie, inca o limba straina* (depinde de scoala) informatica (depinde de scoala), Dirigentie (vorbesti cu profesorul pe diferite teme/probleme) happy succes la anul' big grin

6 răspunsuri:
| Autumnfeelings a răspuns:

Biologie(botanica) Tehnologie Dirigentie Germana sau Franceza (eu am facut germana) Te rog fundita

| JustWannaDance a răspuns:

Bună Andrada!
Pe clasa a 5-a vei studia Limba Franceză.
Uite, dacă vrei sa fi mai bună la limba franză uite acest site:
http://limbafranceza.ro/introducere/pronuntia-in-limba-franceza

Dă puţin mai jos, si vei afla relulile de citire.
Este o limbă minunată.
Succes! Fundiţă?! :);;)

| JustWannaDance a răspuns:

Aaa, da am uitat de Tehnologie :-&, sorry amiga! happy

| Cezaridkidk a răspuns:

De asta is curios si eu ca am trecut in clasa a 5-a!

| stanlaura80 a răspuns:

Fizica, informatica(calculator), biologie (stiinte ale naturii, dar si cu animale in clasa. a 6 a si cu omul in clasa a 7a, ed. tehnologica, engleza si cam atat. Sper ca te-am ajutat... Fundita? big grin

| anne_3883 a răspuns:

Tehnologie si la unele scoli francezahappy
fundita:d?