| 123dip4 a întrebat:

Ce materii se fac la filologie bilingv spaniola? si la ce se dau teze?

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,eu sunt pe filologie-bilingv engleza si probabil e la fel, doar ca difera limba straina studiata.Vei face atat materii de uman(romana,istorie,geografie,lb straine),cat si materii de real(chimie, fizica, biologie, mate), dar mai putine ore.Vei avea 6 ore de spaniola pe saptamana, in clasa a 9-a o sa studiezi geografia spaniei, iar in clasa a 10-a istorie, apoi elemente de cultura si civilizatie in ultimii doi ani de liceu.Vei da teza la lb romana, latina si spaniola(obligatoriu), iar apoi vei avea de ales intre istorie si geografie. Sper ca te-am ajutathappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

La "Filologie" dai următoarele teze :
"* Teza la Limba si literatura romana
* Teza la Limba moderna 1
* Teza la Istorie/ Geografie (la alegere)
* Teza la Limba latina (la seral si frecventa redusa la clasa a XIII-a se sustine la Stiinte socio-umane)" - SURSA :
http://www.isjbn.ro/upimg/MEN%2062281-11102013%20Discipline%20TEZE.PDF

Toate cele bune.

| Electro622 a răspuns:

Faci toate orele de pana acum, numai ca ti se adauga geografia spaniei si optional spaniola, si dai teza la latina, romana, spaniola si istorie/geogra la alegere.