| alexSMK44 a întrebat:

Ce materii se fac la profilul electric, dar la electronica automanizata

Răspuns Câştigător
| HDR10 a răspuns:

Profil electric : se fac mai multe ore de specialitate.Cum ar fi Traductoare, Baze digitale/analogice, electronica, masurari, circuite.Pe cand la telecomunicatii(tot profil electric ) se fac alte materii de specialitate.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castigi mai bine in electronica daca stii ce trebuie.
Au venit doi baieti si au programat un cnc Siemens industrial de la 0, cu instalare de soft, reprogramare, probe etc si au plecat cu 10.000 ron aproape 2250 de Euro in doua zile 16 ore pe zi.
Daca chemam pe cei de la firma utilajului ar fi costat de trei ori mai mult.