| Gorkrem a întrebat:

Ce medii imi trebuie la academia de poliție?
Daca am5-5 pe clasa VI
si 8-7 pe V
Dca iau doar 9-10 pana in clasa XII pot intra?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La Academia de Politie se da examen de admitere si nu conteaza mediile din liceu, cu atat mai putin cele din gimnaziu, in afara mediei la purtare.
O sa intri daca indeplinesti toate conditiile si reusesti la examenul de admitere.

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu conteaza atat de mult, trebuie sa ai 10 la purtare,sa treci examenele (istorie, romana, engleza), cat si proba sportiva[Si eu as vrea sa dau acolo, dar mi-e ca nu trec la sport.]

| Sadop a răspuns:

Nu contează nici notele şi nici mediile din liceu sau gimnaziu.
Trebuie doar sa iei BAC-ul şi să treci de probele de admitere. Acestea sunt : vizită medicală, proba sportivă, examen pshiologic, proba scrisă ( istorie, română, limba străină ).
Baftă!