| Shattergrim54 a întrebat:

Ce motiv pot băga la cererea de transfer dacă vreau să mă transfer la filo?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Poți "băga" motivul că ai tu niște inclinații deosebite in ceea ce privește limbile străine și ar fi păcat de tine și de ele (inclinațiile)

| Shattergrim54 explică (pentru sierra1):

Să știi că e o idee bună! mersi happy

| sierra1 a răspuns (pentru Shattergrim54):

Baftă

| Shattergrim54 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc big grin

| Shattergrim54 explică (pentru sierra1):

Pup rose

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca indeplinesti toate celelate conditii obligatorii de transfer, poti doar sa mentioenzi ca vrei sa fii transferata la licuel cutare, cu profilul cutare.
Transferurile se pot afce numai la inceput de an scolar, dupa ce depui foaia matricola cu mediile avute in anul scolar incheiat si dupa ce sustii examenele de diferenta la materiile la care doresti sa te transferi.

| Shattergrim54 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles că cererile de transfer se pot face și pe timpul vacanței de vară, deci e ok consider

| Violleta2022 a răspuns (pentru Shattergrim54):

Da, in luna august, cu cateva saptamani inainte sa inceapa noul an scolar, ca sa fie timp suficient sa se dea examenele de diferenta, sa ti se verifice mediile si situatia scolara de la vechiul liceu samd.

| Daniilmati a răspuns:

De la ce profil te transferi? As fi si eu curios sa stiu din ce materii se dau diferenta pentru a te transfera la filo

| Shattergrim54 explică (pentru Daniilmati):

Salut, vreau să fac în iunie o cerere de transfer la un alt liceu pe profilul filologie iar eu PROVIN de pe profilul Agricultură de la un liceu tehnic! big grin

| Shattergrim54 explică (pentru Daniilmati):

O să dai diferențe din materiile pe care nu le faci la profilul respectiv.

| Shattergrim54 explică (pentru Daniilmati):

Îți recomand să înveți cât poți și să nu te stresezi pentru că vei avea ajutor la diferențe.winking O fată mai mare decât mine care a absolvit la filologie a spus că vei avea ajutor sau te va lăsa cu telefonul! Dacă ai note mari la materiile de filologie este și mai bine! happy

| Shattergrim54 explică (pentru Daniilmati):

Eu va trebui să dau diferențe din latină, germană, muzică și desen. Recomand să întrebi pe cineva din liceul la care vrei să te transferi ce materii sunt acolo pe profilul respectiv, dar cam ar trebui să fie același lucru. big grin

| Shattergrim54 explică (pentru Daniilmati):

Succes în vară la transferurihee hee. Totul este doar o "formalitate" impusă. Odată ce-ți acceptă cererea de transfer, nu cred că mai are cum să te pice dar măcar străduiește-tehee hee