| JustMe5930 a întrebat:

Ce optionale sunt la filologie simplu? Si ce materii se scot sigur incepand cu clasa a 11-a? Se scoate si biologia, sau doar mate, fizica si chimie? Care profil credeti ca e mai bun: filologie sau stiintele sociale?

1 răspuns:
| ALice_4674 a răspuns:

Ambele doar ca cu stiintele sociale (bio-chimie) ai un viitor sigur si lipsit de griji urmand medicina,ceea ce ar fi o alegere uimitoare.Din filologie, poti sa te indrepti spre politica(nu o idee exceptional), profesor(profesorii cam mor de foame) sau tranzlator(acelasi lucru ca la profesori).Nu iti spun ce sa alegi pentru ca probabil vei regreta.Depinde de tine acum.