| cinemaANDyoutuberBOY a întrebat:

Ce parere aveti despre colectia deagostini "Bani de pe Mapamond"?

Răspuns Câştigător
| AlexandruExTreMe a răspuns:

E super din cate am vazut eu.Plus ca banii sunt autentici deci chiar merita sa le cumperiwinking

5 răspunsuri:
| DragosNr001 a răspuns:

Nu sunt originali. Iti explic eu. Deci la inceput ei au cate un lucru, in cazul acesta banii. Si daca pot, le copiaza. Eu zic sa iti cumperi in continuare colectia dinainte.,, Cristale si pietre". Aici chiar s-ar putea sa fie cate ceva adevarat.

| Teodor_George_Iliescu_1991 a răspuns:

Eu cred ca, colectia nu este folositoare, ba mai mult, nu exista cum sa aiba o colectie atat de mare de bancnote si monezi, deci nu au cum sa fie autentici

| cinemaANDyoutuberBOY explică (pentru Teodor_George_Iliescu_1991):

Te contrazic, am luat nr 1 si sunt autentice, nu au cum sa fie falsificate...e ilegal

| Daniel_Nitu_1990 a răspuns:

Pai eu cred ca nu au cum sa fie falsi pentru ca bacnota de pe primul nr are linii de control... daca o pui la lumina unei lampi liniile se vor face verzi si in plus banii au linii diferite si monedele au ani de emitere diferiti deci eu cred ca sunt destul de autentici

| Adrian_Petrut_Stanciu_1972 a răspuns:

O colectie deosebita, cu multe informatii inedite, dar totusi unele monede sunt prea scumpe in comparatie cu ce se gasesc pe piata de profil. O initiativa importanta ar fi o colectie de bancnote si monede care au circulat pe teritoriul Romaniei.
Cu respect,
STANCIU ADRIAN PETRUT