| Lavinia_Gherghișan_1998 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de chimie? de preferat Alexandru ioan cuza Iasi

3 răspunsuri:
| Gabriell1992 a răspuns:

Buna, facultatea de chimie din cadrul Universitatii "Alexandru Ioan Cuza" se afla in top 3 al celor mai bune facultati din acest domeniu din tara. Este o facultate foarte grea, trebuie sa fii pasionata de chimie, majoritatea celor care intra aici vin cu un scop, asa ar trebui sa faci si tu. Aceasta facultate te va pregati foarte bine in acest domeniu, dar trebuie sa inveti ca sa ramai in topul celor mai buni elevi din clasa. Ai ceva perspective de viitor, nu ca si politehnica, dar acum depinde de ce obiective ai in cap. Ca sa trag o concluzie, daca iti place cu adevarat chimia, merita, daca nu, reorienteaza-te!

| Lavinia_Gherghișan_1998 explică (pentru Gabriell1992):

Ce oportunitati am dupa ce termin facultatea?

| Gabriell1992 a răspuns (pentru Lavinia_Gherghișan_1998):

Profesoara; poti lucra intr-o fabrica de medicamente, cosmetice, detergent, etc; in laboratoare medicale; cercetare. Sunt multe alte oportunitati, dar acestea sunt cele mai comune.