| AlexAntonescu a întrebat:

Ce parere aveti despre nivelul de trai din Romania?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Slab ...slab rau!
de ex : pretul la benzina este mai mare ca in germania! ( iar germanii castiga de 20 de ori mai mult ca noi )
mai toate firmele internationale au aceleasi preturi ca si in strainate la noi!
deci nivelul de trai e foarte foarte rau in Romania! deoarece salariile sunt cu mult sub media europeana si totusi preturile sunt peste!

4 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Depinde unde alegem referinta. Este loc de mult mai rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne-am intors in urma cu 20 de ani si ne tot intoarcem in timp |happy. Si mai ziceau savanti ca, calatoria in timp nu e posibila laughing

| Alex_2466 a răspuns:

Eu traiesc in Republica Moldova si nu stiu cum e in Romania dar Romanii traiesc mai bine ca Moldovenii asa ca nu va plingeti.

| fabianthekid a răspuns:

Jalnic...nici n-ar mai trebui sa intrebi asta, se vede cu ochiul liber pe strada. Daca stai intr-o zona buna si familia e instarita ti se pare ok poate, dar uitandu-te la oamenii incruntati, obositi si plictisiti de viata de pe strada iti dai seama.