| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre subiectele date la sesiunea speciala de bac 2015 la mate m1, romana real si informatica c++? Cum credeti ca vor fi subiectele din sesiunea din iunie-iulie comparativ cu sesiunea speciala?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

De obicei subiectele sunt asemanatoare.Foarte asemanatoare intrucat vor sa dea sanse aproximativ egale tuturor, in functie de aptitudini.
La C++ si romana mi s-au parut in regula, chiar usoare.La matematica nu m-am priceput de fel niciodata deci nu ma pronunt.
Subiectele o sa fie la fel concepute numai ca un pic altfel.Cine stie o sa mai schimbe ei ceva mic pe aici, pe acolo.
Asa a fost intotdeauna.De exemplu nu stiu in ce an la romana a fost o poezie de Eminescu pe baza careia trebuia sa lucrezi si la bac a picat o poezie asemanatoare de Bacovia.
Succes la bac! Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te referi la alea pentru olimpici? Mi s-au părut relativ simple. Faza e că este posibil să fie oleacă mai grele cele din iunie-iulie deoarece cele date pentru olimpici includ și pe cei olimpici la diferite domenii sportive, care nu au atât de mult timp de școală.