| AvalohAlyn a întrebat:

Ce poti face cu o facultate absolvita la invatamantul cu frecventa redusa? Obtii o diploma,pe baza ei poti sa te angajezi undeva in domeniu,luand chiar si foarte putini bani?
Adica, iti foloseste undeva in domeniu acea diploma sau acele cunostinte dobandite la o faculte cu frecventa redusa?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Aia e buna in special cand lucrezi deja undeva, si angajatorul ar vrea sa iti transforme postul, sa il faca de studii superioare sau sa te promoveze pe un post mai bun. Dar nu poate! Fiindca ai doar studii medii. Asa ca ii spui, ''gata sefu', daca zici ca pot mai mult, merg la Universitate'', dar el iti raspunde, ''omule, am nevoie de tine aici, fa la frrecventa redusa''.