| Nicudk a întrebat:

Ce poti sa devii daca faci facultatea management?

9 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Poti sa devii manager, om de afaceri, antreprenor

| neutrino a răspuns:

Mare sef de firma, vanzator sau, pentru un timp, somer.

| Gogu06 a răspuns:

Absolvent de facultate aia o sa devii

| CodrutEnergy a răspuns:

Teoretic sau practic?
practic posibil liber profesionist.
poate doar sa ai afaceri in familie sau apropiatii la care sa administrezi ca altfel cam greu... poate doar la afaceri mai micute gen un restaurant, etc.mai ai sanse sa gasesti loc de munca.
sau daca esti extrem de creativ ai putea fi cautat, sa fii f bun!

| RoGaming a răspuns:

Poti sa devi manager sau om de afaceri. In principal o sa te ocupi cu marketing. Sper ca te-am ajutat happy

| AlexandraMikky a răspuns:

Buna.
pai poti sa administrezi afaceri, marketing...

| Didii12 a răspuns:

Buna, uite ce poti deveni:Manageri (manager strategic, manager financiar, manager achiziţii, manager de inovare, manager operational, manager de zonă, al sistemelor de management al calităţii etc)
Consultanţi în management
Brand manageri
Consilieri economici
Traineri.
Sper ca te-am ajutat.

| Nicudk explică (pentru Didii12):

Si ce profil la liceu sa aleg ca sa duc la management?

| Didii12 a răspuns (pentru Nicudk):

Din cate stiu la profil economic.