| Mura_TIMOSA_1992 a întrebat:

Ce produse si alimente contin apa?

6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Salut
Absolut toate alimentele consumabile contin apa in diferite procente.

| mona a răspuns:

Majoritatea alimentelor contin apa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Sanatate"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Să-ţi răspund şi la întrebare : majoritatea alimentelor conţin apă ( în procent variabil ).

Toate cele bune.

| relian a răspuns:

Tot ce vezi tu pe pamintul asta contine apa in catitate mai multa sau mai putina.Si intr-o piatra avem apa.Nu stiu daca exista ceva pe pamint care sanu contina apa.

| Azµre a răspuns:

Toate! Absolut toate conțin!

| SimonaCristina a răspuns:

Eu iti dau doua exemple: fructe si legume.