| anonim_4396 a întrebat:

Ce profile sunt de viitor pentru viitorii studenti in ziua de azi? Eu am facut o lista:
• Administraţie publică
• Matematică informatică
• Informatică
• Economia comerţului, turismului şi serviciilor
• Contabilitate şi informatică de gestiune
• Finanţe şi bănci
• Marketing
• Management
• Asistenţă medicală generala
• Medicină dentară
• Asistenţă dentară
• Tehnică dentară
• Asistenta de profilaxie stomatologica
• Farmacie
• Asistenţă de farmacie
• Inginerie economica în domeniul mecanic
• Inginerie economica în construcţii
Daca ar fi sa puteti sa va schimbati meseria ce ati alege?

2 răspunsuri:
| zuzumic a răspuns:

Medicină dentară

• Asistenţă dentară

• Tehnică dentară
• Finanţe şi bănci
• Asistenta de profilaxie stomatologica... piata si facultatile sunt supra saturate de studenti in aceste domenii sunt prea multi si prea multi stau acasa ...IT e domeniul cel mai cautat si cel mai banos cred ca ar trebui sa te indrepti spre cea ce iti place tie cel mai mult sa faci altfel nu o sa faci fata in timpul studiilor si nu o sa poti sa faci performanta pentru ca nu poti invata ceva ce nu iti place, sau nu te atrage, chiar daca tu te gandesti ca treci examenele si poate le treci dar la final nu o sa faci o cariera din asta

| Iulia_7786 a răspuns:

In tara noastra nu se stie, daca vor mai fi nici macar acesteasad