| OliverArrow a întrebat:

Ce s-ar intampla daca as atinge un aparat electric care e bagat in priza, pornit dar priza nu are impamantare?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă aparatul respectiv nu dă la masă, nu se întâmplă nimic, iar dacă dă te scutură puţin de praf!

| educatie2021 a răspuns:

Poti fi electrocutat daca exista vreun fir neizolat ce atinge carcasa metalica a aparatului. presupunand ca e de metal carcasa s u o atingi.

| WR104 a răspuns:

Nimic daca atingi doar aparatul electric, nu are nimic daca nu are impamantare, nu o sa te curentezi.
Numai bine.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Daca dace e izolat nimic dar daca e dezizolat te-ai curenta

| Mareacluj a răspuns:

Daca nu e bine izolat, te poti curenta

| BlackDice a răspuns:

O sa devii electro din spidermanlaughing