| anonim_4396 a întrebat:

Ce se da la bac la oral la romana si la franceza? Este greu? Sunt pe internet subiecte/modele de oral? ast raspuns

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Exista mii de carti pentru oral la romana.de ce nu cauti la librarii?
La romana ai un text pe care trebuie sa-l citesti, ai 3 intrebari la primul subiect si la al doilea trebuie sa sustii o idee asemanator cu un text argumentativ,pe o tema generala:rolul lecturii,culturii,influenta tehnologiei, mediu, poluare, problemele din familie, conflictul intre generatii, etc.
La franceza ai un text 3 intrebari, o expunere a opiniei, la fel ca la romana, dar mai ai si Comprehension orale[o sa asculti un text si o sa raspunzi pe foaie la niste intrebari sau grile] si proba scrisa[ai de facut o compunere].
http://www.calificativ.ro/......19693.html