| AndreasBoss123 a întrebat:

Ce se intampla daca nu am media încheiata la o materie? Dar daca nu am la mai multe? Spre ex nu am nici o nota la materia x dar la alte inca doua materii nu am note sa imi fie incheiata?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ramai corijent si daca nu dai examen sa-ti iei note bune la materia respectiva, ca s atreci corijent, poti ramane repetent.

| Madaxo97 a răspuns:

Ar trebui sa te cheme separat sa te asculte sau sa iți dea teste, sa înceapă sa iți puna note. Altfel rămâi cu situația neincheiata, ceea ce înseamnă corigență practic. Trebuie sa faci ceva sa îți pună note, mai este timp pana la sfârșitul anului școlar

| AndreasBoss123 explică (pentru Madaxo97):

Dar spre exemplu daca nu am media incheiata la mai multe materii? spre ex 3 materii raman automat corigent?

| AndreasBoss123 explică (pentru AndreasBoss123):

Pardon repetent?

| Madaxo97 a răspuns (pentru AndreasBoss123):

Daca nu dai corigențele si nu le iei, nu vrea profesorul sa te treacă, atunci da, rămâi repetent. Mai ales la 2 sau 3 materii cum zici. Dar ce s-a întâmplat de nu ai note? Ai absențe multe sau?

| AndreasBoss123 explică (pentru Madaxo97):

Decat la o materie nu am note, dar eram curios ce se va intampla daca nu am note la mai multe materii pana la finalul anului