| Jugubugulea a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă am dat un test la școală, dar la finalul orei nu am predat testul?

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate intampla ca profesorul sa-ti puna nota 1.

| darrio2007 a răspuns:

Absență sau nota 1. Cu indulgență din partea lui, il vei da din nou.

| Simpatic a răspuns:

Depinde de profesor, cat este el de dur.
iti poate pune nota mica din oficiu, si nu 4! ci 1 sau 2!
sau te poate pune sa dai din nou testul!
nu este intelept ce ai facut! pentru ca figurezi in catalog ca prezent dar lucrarea ta nu apare happy
eu ca profesor ti-as da un test extrem de greu de data aceasta laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Nu se poate pune nota pe ceva ce nu exista. Cum scrie si la examen la facultate daca nu vi, ca ai absentat, nu iei nici o nota din oficiu. O sa-l puna absent la test.

Pui 2 pe? Ca sa pui doi trebuie sa arati ca testul e de doi la un control.
Altfel de unde nu stiu eu ca nu a facut de 5, doar ca nu a dat testul.

Si la noi la fac, lucrarile de examen se pastrau la facultate in caz de control, sa se justifice notele date.
Te asculta sa vada ce stii, sau dai iar testul cu alte subiecte de acelasi nivel, si se prinde profu si ce ai facut la testul de nu l-ai dat.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Bravo ai nota 10 pentru atentia la detalii happy

cred ca am zis si "sau te poate pune sa dai din nou testul!"

dar daca nu dai testul si te depisteaza profesorul dar la sfarsitul orelor, cum ar fi intelept sa te noteze? ar trebui in regulamentul scolar sa fie stipulat in acest fel, nu ai dorit sa dai lucrarea, sa se scrie pe ea o anumita notare (martori fiind colegii) si sa iti puna nota 1, este logic si corect! de fapt tu ai merita nota ZERO, ca nu ai scris nici numele pe ea, dar nu se poate laughing

pai asa toti colegii au scris ceva si au luat unii si 4 dar si-au chinuit capul sa stoarca ceva, si tu smecher ai stat ca "melcul" in banca, ai fost prezent dar nu ai dat lucrarea profesorului si scapi, ca poate ai aceeasi materie abia peste 2-3 zile si tu vei avea timp sa inveti cateva lectii!
deci nu este corect sa nu se dea nota unui elev care nu a predat lucrarea, se considera ca nu a scris nimic! deci ce nota i se poate da? decat 1

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

O fi si cum zici tu, nu stiu exact.
Sa vedem ce se intampla, sa vina sa ne spuna.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Eu cred ca tu ai avut mai multa dreptate referitor la nota care nu prea se poate pune pentru ca nu se poate lucra un lucru inexistent, dar am explicat ce as face eu ca profesor happy
in orice caz profesorul poate pune nota 1-2, stii de ce? pai daca nu vrei sa iesi la tabla sa zici sau sa explici o lectie atunci cand profesorul te invita (la ascultare)? caci nici in cazul acesta nu are pe ce iti puna nota ca nu ai zis nimic happy

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

La oral deci la ascultare s-a intamplat ce zici si la noi in clasa 9-a, o fata nu a vrut sa iasa la tabla la mate, dar a zis ca nu stie nimic si ca nu are sens sa iasa, si i-a dat 3.
Dar a declarat ca nu stie si ca oricum tot atata ar fi luat.

Aici nu stiu ce sa zic, poate sa iti puna si daca nu zici nimic, nu stiu, adica daca refuzul e nejustificat.

| Violleta2022 a răspuns:

Profesorul te poate nota cu nota 1 sau 2, ori ora viitoare te va pune in prima banca sa dai testul (doar tu), cu alte subiecte evident.

| Mosotti a răspuns:

De ce nu ai predat testul? Ti-a fost rau, sau?

Poate sa iti puna 2 (1 se da la copiat), dar pe ce sa-ti puna 2? Nu are pe ce.
O sa-l dai iar si o sa trebuie sa spui profului de ce nu ai dat testul lui.

Te poate pune absent.
De ex la examen la facultate, cand nu veneai la examen se spunea pe lista ca ai absentat, nu se lua nici o nota.

| J0B0MAT a răspuns:

Te ascultă, te pune să dai singur, îți poate pune și absență.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa fii ascultat din ce s-a dat testul, sa te asculte din lecția de zi, sa dai din nou testul sau sa iei 1.

| ReddY25 a răspuns:

Te bate proful/profa happy

| LordCristobal a răspuns:

Probabil vei da testul singur sau o sa te asculte proful/a in alta ora.

| Korkodeln a răspuns:

In functie de regulamentul intern al scolii vei fi dat afara din examen si eventual sanctionat cu scaderea notei la purtare pentru. indisciplina. Incearca sa nu faci asta la evaluarea nationala:

"În cazul în care un elev refuză să predea lucrarea, atunci este dat afară din examen, nu mai are dreptul să participe la probele următoare și nu-i se încheie media la Evaluarea Națională."