| koji567 a întrebat:

Ce se studiaza in clasa a IX a la matematica,fizica,chimie,biologie si informatica? (profil real, specializare matematica-informatica)

Răspuns Câştigător
| Alex201938 a răspuns:

La mate: inductie, sume, siruri, functia de gr 2, sisteme, trigonometrie
La fizica: optica si mecanica
La chimie: cam ce ati facut prin cls 7 mai amanuntit si faceti ceva tip de probleme noi cu tabel si idk e usor
La bio: botanica, regnuri, genetica
Info: c++ sau pascal depinde de prof si se fac algoritmi, structuri repetitive, vectori si matrice. Sper ca te-am ajutat!

| koji567 explică (pentru Alex201938):

Si daca ar fi fost intensiv info ce era in plus la info/mate?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Programele ( în vigoare ) la linkul :
http://programe.ise.ro/Actuale/Programeinvigoare.aspx

Toate cele bune!

| koji567 explică:

Exista clase de mate info neintensiv de mate info intensiv info si mate info bilingv engleza

| Alex201938 a răspuns:

Nu poate fi decat mate info intensiv info sau bilingv happy

| koji567 explică (pentru Alex201938):

Eu sunt la mate-info neintensiv laughing

| Alex201938 a răspuns:

Apoi nu stiu ori faci in mod normal multa info ori multa engleza asa cum zici tu nu pui accent pe nimic? Sau cum laughing