| Radandam a întrebat:

Ce specializare din cadrul Facultății de Geografie Universitatea din București vedeți ca este de viitor sau mai accesibila la o angajare? Pot face orice specializare și dacă fac modului psihodegogic pot preda ca profesor? Astept păreri.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"și dacă fac modului psihodegogic pot preda ca profesor? "

NU poți preda ca profesor doar trecând printr-un curs! Mai aștepți să vezi că sunt locuri libere, mai dai un examen-două, mai iei notă mare și apoi DACĂ prinzi post, ai putea preda!

hai noroc!

| Anuket a răspuns:

Îți sugerez să cauți un student de la această facultate ca să poți primi un răspuns valid că aici mai dai peste frustrați care doar derutează lumea.
Orice ar spune alții e bine să faci modulul indiferent dacă dorești să fii profesor sau nu. Evident că nu-i de ajuns doar modulul pentru a preda în generală sau liceu, dar e necesar, iar dacă îl faci o dată cu facultatea poți fi scutit de taxă.