| BiancaMrrr a întrebat:

Ce studii trebuie sa faci pentru a deveni medic cardiolog? Dar dermatolog?

Răspuns Câştigător
| AndreiAndrew a răspuns:

Mai intai trebuie sa urmezi o facultate de medicina dupa care alegi specializarea.

2 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

O-hoo! Medicina! SI inca sa vezi cat trebuie sa inveti devil

De la topografia omului, toate organele, sistemele, tot organismul si reactiile ce s edesfasoara la nivelul acestuia, bolile, cauza lor, efectele acestora, sfaturile genetice, genetica umana si moleculara, redactarea unui eseu c-un limbaj consecvent, adecvat si perspicace, fuziunile in vitro, de la analizaori paaana la ecosisteme. Iti recomand sa te apuci sa studiezi de pe acum biologia claselor 11-12.

| JustSmileK a răspuns:

Facultatea de medicina.