| Nimeni20192018 a întrebat:

Ce tara sa aleg pentru a ma stabili definitiv din următoarele :

-Franta
-Elveția

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia in care iti gasesti de munca. Pentru Elvetia ai nevoie de permis de munca parca

| Andreeush a răspuns:

Nu contează, important e să te descurci oriunde decizi să pleci.

| Sofer a răspuns:

Eu as alege Franța. Depinde care iti place mai mult.

| gabicoo a răspuns:

În Franța ai mai multe șanse. România și Franța sunt membre UE. În calitate de cetățean european ai drepturi!
Elveția nu e membră UE!

| Florin9Florin9 a răspuns:

Depinde de mai multe lucruri, poate chiar o să te gândești să mai dai o șansă României.

| Sindbad a răspuns:

La conditii egale, Elvetia: sistemul social este mult mai stabil, iar mediul mai curat.

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Acceseaza programul de emigrare din elvetia! sunt destul de permisivi. eu sunt stabilit in Lausanne

| Ionut99a a răspuns:

Depinde cu ce fel de mediu social ai fost obisnuit.
In Franta e mai usor cu studii mai putine, populatia e mai permisivia.
In Elvetia e mult mai usor cu studii superioare/avansate, oamenii sunt mult mai stricti, dar totul e mai corect si curat.